Aktualności

Gość


Aktualności


Mundurowa niedziela z powiatem
niedziela, 10 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W ostatnią niedzielę tj. 10.06.2018 r. nasza wykładowczyni mgr Anna Hedrych-Stanisławska, która na co dzień pracuje w Straży Miejskiej we Wrześni, aktywnie uczestniczyła we wrzesińskim festynie „Niedziela z Powiatem”. Jej jednostka wspólnie z policjantami znakowała rowery, zapisywała chętnych do uczestnictwa w programie oraz udzielała informacji o możliwości ich oznakowania na terenie wrzesińskim oraz w pozostałych gminach powiatu. Podczas festynu strażnicy miejscy zorganizowali dla najmłodszych konkurs o bezpieczeństwie z nagrodami w postaci różnorodnych elementów odblaskowych. Zainteresowanie było spore, zarówno ze strony dzieci jak i osób dorosłych. Wspólnie z przedstawicielem starostwa, straży pożarnej oraz policji nasza wykładowczyni gotowała także zupę warzywną nazwaną ”zupą bezpieczeństwa”, którą mogli skosztować wszyscy uczestnicy festynu. Zupa była przepyszna, a festyn zaliczono do bardzo udanych! 

Zajęcia terenowe w Przedszkolu nr 15 w Gnieźnie
piątek, 8 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

Po raz kolejny studenci pierwszego roku kierunku: Pedagogika o specjalności: Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną  wraz z wykładowcą zostali zaproszeni przez Dyrekcję  Przedszkola Nr 15 w Gnieźnie 8 czerwca 2018 r. w celu wspólnego uczestnictwa w zajęciach integracyjnych dzieci z rodzicami, dla których przeprowadzili zajęcia tematyczne zgodne ze studiowaną specjalnością. Jednocześnie dla studentów zostały przeprowadzone zajęcia metodyczne w zakresie obserwacji i diagnozy pedagogiczno-psychologicznej dla dzieci z trudnościami wychowawczymi, która ma celu zdobywaną wiedzę podczas studiów wykorzystać w praktyce edukacyjnej. Jest to kolejna odsłona życzliwej współpracy z interesariuszami zewnętrznymi i nabywania doświadczeń zawodowych nie tylko w murach Uczelni.

Galeria

GSW Milenium na Uniwersytecie Warszawskim
piątek, 8 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu wczorajszym, tj. 7.06.2018 r. nasi wykładowcy: dr Aneta Kokot oraz dr Sylwia Jabłońska wraz ze studentkami, członkiniami Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat”: Martą Pawłowską i Kariną Borzykowską uczestniczyły w spotkaniu na zaproszenie pracowników Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas wizyty dokonano podsumowania wspólnie realizowanego międzynarodowego projektu DESIrE dotyczącego handlu ludźmi. Panie zwiedziły również kampus uniwersytecki, a także wzięły udział w wykładzie Pana profesora UW dra hab. Zbigniewa Lasocika oraz przedstawiciela Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europe (OBWE) na temat praw człowieka i współczesnego kryzysu demokracji w krajach Europy.

Galeria

Egzamin końcowy 23 czerwca 2018 godz. 8.30
piątek, 8 czerwca 2018, Beata Borowiec

Egzamin końcowy 23 czerwca 2018 godz. 8.30

Egzamin dyplomowy na WNS
wtorek, 5 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniach 2-4 czerwca br. na Wydziale Nauk Społecznych odbył się egzamin dyplomowy, do którego podeszło 150 studentów.
Gratulujemy wszystkim naszym, JUŻ, Absolwentom i życzymy samych sukcesów.
Do zobaczenia na Absolutorium!
Fotorelacja tutaj.

Nasi wykładowcy to klucz do sukcesu studentów GSW Milenium
wtorek, 5 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej UMiG Skoki odbyła się prezentacja przewodnika turystycznego pt: Skoki i okolice na sześć sposobów, opracowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej oraz Urzędu Miasta i Gminy pod redakcją dra hab. A. Mikosa von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium – znanego kulturoznawcy, historyka, praktyka i doświadczonego nauczyciela akademickiego Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

Serdecznie gratulujemy.

Galeria

Zajęcia w Parku Miejskim w Gnieźnie
poniedziałek, 4 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W sobotę tj. 2 czerwca 2018 roku, grupa studentów II rok studiów licencjackich i studiów podyplomowych GSW Milenium,  realizowała zajęcia z przedmiotu: Edukacja przyrodnicza dziecka  wieku przedszkolnymi i wczesnoszkolnym w formie zajęć kontaktu z praktyką. Studenci wraz z prowadzącą ćwiczenia audytoryjne i  ćwiczenia konwersacyjne mgr Dorotą Piechota udali się w  do Parku Miejskiego im. Władysława  Andersa w Gnieźnie.  Tamże, w miejscu Atrium przeprowadzono wykład wprowadzający w zagadnienia strategii pracy na temat: Rola edukacji przyrodniczej realizowanej w środowisku naturalnym.

Oferta pracy kierownik biblioteki/bibliotekarz
wtorek, 29 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Odjazdowy Bibliotekarz 2018
niedziela, 27 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

To już 5. edycja Odjazdowego Bibliotekarza organizowanego w Gnieźnie przez Instytut Kultury Europejskiej UAM, Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną oraz Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium. Tym razem trasa dla zaawansowanych rowerzystów wiodła z Gniezna do Powidza i z powrotem. Jak co roku frekwencja dopisywała, a na miłośników książek i rowerów czekało wiele atrakcji. W przerwie, na trasie rajdu odbył się konkurs na szybkie przeczytanie wiersza z tomiku „Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy” Małgorzaty Strzałkowskiej. Natomiast na mecie można było zregenerować siły częstując się przygotowanym posiłkiem, a później przejrzeć ofertę bookcrossingu.
Serdecznie dziękujemy sponsorom: pani Paulinie Hennig-Klosce posłance na Sejm RP, panu Zbigniewowi Dolacie posłowi na Sejm RP, panu Pawłowi Arndtowi posłowi na Sejm RP, panu Robertowi Gawłowi senatorowi RP oraz Piekarnio-Cukierni „Familijnej” Fałkowo, a także panu Jakubowi Gwitowi wójtowi Gminy Powidz za gościnę.
Dziękujemy również rowerzystom za atmosferę, którą tworzą.

Galeria

Bezpłatne szkolenia
piątek, 25 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gnieźnie zaprasza na bezpłatne szkolenia

Partnerzy uczelni