Aktualności

Gość


Aktualności


Szkolenie dla realizatorów programu UNPLUGGED!
czwartek, 13 września 2018, Natalia Jędrzejczak

 Z radością informujemy, że posiadamy kilka wolnych miejsc na
⚠️ szkolenie dla realizatorów europejskiego programu zapobiegania uzależnieniom od środków uzależniających – UNPLUGGED, stosowanego w pracy z młodzieżą.

➡️ Oferta skierowana jest dla pedagogów, nauczycieli, wychowawców, itp.

📆 Szkolenie odbędzie się w dniach 30 listopada i 1 grudnia br.

➡️ Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat upoważniający do realizowania programu w placówkach oświatowych i innych.

➡️ Szkolenie jest bezpłatne.

➡️ Szczegółowe informacje i zapisy – Anna Sołtys-Stawowa
📧 anna.soltys-stawowa@milenium.edu.pl
☎️ 61 425 75 70

Akcja rekrutacja!
środa, 12 września 2018, Natalia Jędrzejczak

✅ Marzysz o pracy z dziećmi?
✅ Chcesz zrobić karierę w biznesie?

www.studia.milenium.edu.pl

Zapraszamy na studia niestacjonarne licencjackie i magisterskie!

Zostań NAUCZYCIELEM wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej i TERAPEUTĄ
środa, 12 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Kierunek ➡ Pedagogika
Specjalność ➡ Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną
/studia niestacjonarne licencjackie/

🔺 Zyskasz UPRAWNIENIA pedagogiczne do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i w klasach I-III szkół podstawowych.

🔺 Otrzymasz UPRAWNIENIA do pracy jako opiekun w klubach dziecięcych i żłobkach.

🔺 Po 3 latach pracy z dziećmi absolwenci nabywają prawa do zajmowania stanowiska dyrektora żłobka.

🔺 ❎ Dodatkowo - UPRAWNIENIA do prowadzenia zajęć z terapii pedagogicznej z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

www.studia.milenium.edu.pl

Uczyć z Wyobraźnią - bezpłatne szkolenie dla nauczycieli
wtorek, 11 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Międzywydziałowy Ośrodek Studiów Podyplomowych GSW Milenium zaprasza na bezpłatne szkolenie praktyczne dla nauczycieli i pedagogów

➡ UCZYĆ Z WYOBRAŹNIĄ ⬅ czyli o alternatywnych metodach w edukacji

✅ Dowiedz się, w jaki sposób uczyć dzieci, wykorzystując sprawdzone metody, które dzisiaj są na wyciągnięcie ręki. Zobacz, jak nowatorsko prowadzić zajęcia muzyczne wykorzystując niebanalne przedmioty i instrumenty. Doświadcz muzyki, ruchu i tańca.

✅ Sięgniemy do pedagogiki Marii Montessori, w sposób praktyczny doświadczymy ciszy i nauczymy się chodzić po elipsie. Porozmawiamy o sile śmiechu i uśmiechu. Wejdziemy w świat wyobraźni i uważności.

⏩ Szkolenie praktyczne -> ubierz się swobodnie i zabierz wygodne buty!

Konferencja pt. "Dopalacze to śmierc"
wtorek, 11 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje o organizowanej we współpracy ze Starostą Powiatu Gnieźnieńskiego konferencji  pt. "Dopalacze to śmierć", która odbędzie się dnia 18 września 2018 r. o godz. 9:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego, ul. Jana Pawła II 9/10 w Gnieźnie.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Uczestnicy otrzymują materiały informacyjno-edukacyjne oraz zaświadczenie uczestnictwa.

Szczegółowe informacje tutaj.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"
poniedziałek, 10 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni wykładowca Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium mgr Anna Hedrych – Stanisławska uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Czytanie powieści odbyło się na dziedzińcu przy bibliotece publicznej i zostało urozmaicone występem chóru Lutnia. Do wspólnego czytania zostali zaproszeni także, m.in. wrzesińscy samorządowcy, nauczyciele, pracownicy biblioteki oraz uczniowie. Narodowe Czytanie odbyło się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie Samorządu Studenckiego GSW Milenium
piątek, 7 września 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 7 września 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Samorządu Studenckiego GSW Milenium. W pięknej scenerii omówione zostały pomysły na inicjatywy w nadchodzącym roku akademickim. Szczegóły przedstawimy wkrótce! Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy przede wszystkim dla Was - Studentów, dlatego czekamy też na Wasze propozycje spotkań, integracji oraz akcji, które mogą przyczynić się do rozwoju każdego z nas. Pozdrawiamy i do zobaczenia.

Nasi wykładowcy są PRAKTYKAMI - Piotr Wiliński
piątek, 7 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Zapraszamy na 2. część naszego cyklu. Nasi wykładowcy są ❗PRAKTYKAMI - zobaczcie, jak swoją wiedzę wykorzystują na co dzień.

⏩ Piotr Wiliński

✅ Pedagog. Od 1996 r. dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Poznaniu. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce pedagogicznej trudności szkolnych i trudności wychowawczych dzieci i młodzieży.

Nie studiuj pedagogiki! - obalamy mity
czwartek, 6 września 2018, Natalia Jędrzejczak

"Pedagog specjalny to w całej Polsce zawód deficytowy.
Popyt na specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej wzrasta, ponieważ powstaje coraz więcej przedszkoli z ofertą dla dzieci ze spektrum autyzmu, ze specjalnymi potrzebami, czy też z inną niepełnosprawnością. (...) Istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi i coraz więcej jesteśmy skłonni za takie usługi zapłacić. Widać to w ofertach pracy. Istnieje ogromna luka na rynku – w Polsce brakuje kompetentnych osób, które mogłyby w tych przedszkolach pracować."

✅ Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr Anetą Kokot - pedagogiem, terapeutą, doradcą zawodowym i wykładowcą w GSW Milenium.

 

Nasi wykładowcy są PRAKTYKAMI - dr Paulina Gołaska
czwartek, 6 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Rozpoczynamy nowy cykl. Będziemy przybliżać Wam kadrę akademicką Milenium. Co ważne, nasi wykładowcy są ❗PRAKTYKAMI - w swojej pracy zawodowej stawiają nacisk na przełożenie nauki na życie codzienne. Zobaczcie sami!

⏩ DR PAULINA GOŁASKA

Specjalizuje się w terapii relacyjnej. Autorka projektu „Autyzm relacyjnie” www.inkubatorwins.pl/autyzm-relacyjnie/, www.autyzmrelacyjnie.pl.

✅ Z wykształcenia psycholog i pedagog specjalny. Z zamiłowania terapeuta dziecięcy. Na co dzień pracuje klinicznie oraz prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii.

Partnerzy uczelni