Aktualności

Gość


Aktualności


Kurs pierwszej pomocy
poniedziałek, 15 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Samorząd Studencki zaprasza do udziału w kursie pierwszej pomocy.

DATA: 18 maja 2019 (sob), g.9:00
CZAS TRWANIA: 6-8h
CENA: 100 zł
MIEJSCE: GSW Milenium w Gnieźnie, ukl. Okulickiego 3A
ZAPISY: Malwina Kędziora,  tel. 698-412-338 
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Na kurs mogą zapisać się również osoby nie będące studentami GSW Milenium. Zapraszamy!

Studia podyplomowe ruszają już w maju! Zobacz listę otwartych specjalności.
czwartek, 11 kwietnia 2019, Rafał Wojtaszak

Już w maju ruszają pierwsze zajęcia na studiach podyplomowych:

  •   Gniezno 18 maja 2019
  •   Piła 11 maja 2019
  •   Wągrowiec 18 maja 2019

Poniżej przedstawiamy listę otwartych specjalności. Na pozostałe nadal trwa rekrutacja https://rekrutacja.milenium.edu.pl/(aktualizacja 05.04.2019)

Jak to było z Królikami? – czyli jak powstawał Trakt Królewski w Gnieźnie [GALERIA]
wtorek, 9 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

30 marca studenci GSW Milenium z Gniezna oraz Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu wzięli udział w wykładzie otwartym pt. „Jak to było z Królikami ? – czyli jak powstawał Trakt Królewski w Gnieźnie”. Wykład przeprowadził Damazy Gandurski, pracownik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, który opowiedział o kulisach powstania Traktu Królewskiego. Po prelekcji studenci wraz z wykładowcą GSW Milenium, mgr Krzysztofem Celką, udali się na spacer wzdłuż atrakcji Traktu. Zajęcia terenowe zostały zrealizowane w ramach przedmiotu: Kreatywność w organizacji, dzięki czemu studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat technik i metod rozwijających kreatywność.


Galeria zdjęć tutaj

Kolejni absolwenci Oligofrenopedagogiki - gratulujemy!
wtorek, 9 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Kolejna grupa zakończyła studia w Ośrodku Kształcenia Podyplomowego GSW Milenium w Pile. Serdecznie gratulujemy absolwentom specjalności "Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną‎ - oligofrenopedagogika". Niebawem zaczynają się zajęcia dla kolejnych grup na tej oraz na innych specjalnościach - zapraszamy do rekrutacji. Spis specjalnosci uruchamianych w maju dostepny jest tutaj.

Konferencja „Mity i stereotypy o niepełnosprawności” w Lesznie
wtorek, 9 kwietnia 2019, Rafał Wojtaszak

W miniony wtorek (02.04.2019r.) w Lesznie odbyła się Konferencja „Mity i stereotypy o niepełnosprawności” będąca częścią trwającej w mieście kampanii „Świadomość Niepełnosprawności” organizowanej przez Miasto Leszno i leszczyńskie organizacje pozarządowe. W panelu eksperckim swoje referaty zaprezentowali pani Ania Janiak z Fundacji FIONA, pan Jerzy Janiak z Fundacji Aktywnych Furia oraz Niebieskiej Fali, pan Jacek Kielin ze Strefy Dobrych Emocji oraz dr Paulina Gołaska, wykładowczyni GSW Milenium.

Dr Gołaska opowiedziała podczas wystąpienia o mitach w pracy edukacyjno-terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Konferencja była tłumaczona na język migowy przez panią Ewę Gano - prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON, a prowadził ją Wojciech Otto prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom - Nasz Świat". Po konferencji odbyła się część artystyczna, a także symboliczne oświetlenie leszczyńskiego Ratusza na niebiesko jako ważnego elementu obchodów Dnia Świadomości Autyzmu.

Poznaj nową specjalność na Pedagogice - PEDAGOGIKA TERAPEUTYCZNA
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Pedagogika terapeutyczna to nowa specjalność na studiach licencjackich na kierunku Pedagogika.

Studia przygotowują do zawodu terapeuty pedagogicznego. Już od października studenci będą mogli podjąć studia przygotowujące do pracy terapeutycznej m.in. z dziećmi z trudnościami szkolnymi, szczególnie uzdolnionymi, dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością, czy też dziećmi i dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym etc.

Absolwenci niniejszej specjalności będą przygotowani zarówno do podjęcia pracy m.in. w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach oraz innych placówkach oświatowych, w zakładach poprawczych, ośrodkach socjoterapeutycznych, domach dziecka itp, jak i do prowadzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu świadczenia usług terapeutycznych.


Pani dr Paulina Gołaska w poniższym materiale filmowym przybliża specjalność przyszłym studentom:

Więcej o specjalności tutaj


Spotkanie z Arturem Babikiem
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, Rafał Wojtaszak

Wczoraj studenci Pedagogiki spotkali się z Arturem Babikiem, twórcą i prowadzącym spółdzielnię socjalną „Czilii” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Anki” w Gnieźnie. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkania z Praktyką. Pedagogika …i co dalej?” . Studenci dowiedzieli się, dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną, skąd pozyskać dofinansowanie oraz jakie są szanse i zagrożenia dla tej formy działalności.  Poznali możliwości działalności zawodowej w sektorze pomocy społecznej. Na holu znalazło się stoisko z rękodziełem wykonanym przez podopiecznych spółdzielni „Czilii”, na którym...

Spotkanie z Arturem Babikiem - niedziela 7 kwietnia
piątek, 5 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Wszystkich studentów Pedagogiki zapraszamy na spotkanie z ARTUREM BABIKIEM, pasjonatem pracy socjalnej, specjalistą od 20 lat zajmującym się pomocą społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Spotkania z Praktyką. Pedagogika ...i co dalej?". Studenci będą mogli uczestniczyć w spotkaniu w najbliższą niedzielę 7 kwietnia podczas zajęć, pomiedzy godz. 10:30 a 13:00, w podziale na grupy. Zapraszamy!


Artur Babik

Założyciel i dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Anki” i Spółdzielni Socjalnej „Czilii” - placówek działających przy Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie ...

 

Kurs "Dziecko nadpobudliwe" - Wągrowiec
środa, 3 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Serdecznie zapraszamy na kurs: "DZIECKO NADPOBUDLIWE - METODY UŁATWIAJĄCE PRACĘ"

Data: 11 maja 2019 (sob), g.9:00
Miejsce: GSW Milenium - Wydział Zamiejscowy w Wągrowcu, ul. Kcyńska 48, Wągrowiec
Prowadzący: mgr Monika Gazecka
Czas trwania: 6h
Cena: 100 zł

Innowacyjny projekt dr Pauliny Gołaskiej "Autyzm relacyjnie" zaprezentowany podczas Specjalistycznego Seminarium Tematycznego „Wielkopolskie Innowacje Społeczne”
piątek, 29 marca 2019, Rafał Wojtaszak

W dniach 20-22.03.2019r. w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w Poznaniu odbyło się Seminarium „Wielkopolskie Innowacje Społeczne”, podczas którego 30 innowatorów prezentowało wyniki swojej kilkuletniej pracy związanej z tworzeniem mikrousług opiekuńczych dedykowanych seniorom oraz osobom z niepełnosprawnością, a także spektrum autyzmu.

Trzeci dzień poświęcony był innowacjom kierowanym do osób neuronietypowych, ich rodzin, a także specjalistów z nimi pracujących. Jedną z prezentowanych innowacji był projekt „Autyzm relacyjnie”, którego autorką jest dr Paulina Gołaska, wykładowca GSW Milenium. Ideą projektu jest wdrożenie programu terapeutycznego na terenie placówek oświatowych kierujących swoją ofertę do uczniów ze spektrum autyzmu.