Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Odbiór certyfikatów szkolenia o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej
poniedziałek, 30 września 2019, Rafał Wojtaszak

Wszystkich uczestników szkolenia o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej zapraszamy po odbiór certyfikatów u Pani Anny Sołtys-Stawowej (Budynek A, I piętro, pokój 117)

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WZ Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium
piątek, 27 września 2019, Rafał Wojtaszak

26 września 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zamiejscowym Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium. Na zaproszenie Pani Prezes Barbary Kucharskiej i Zarządu WUTW w uroczystości brał udział dziekan WZ GSW Milenium w Wągrowcu dr Mykola Orlykovskyi, który w imieniu Władz Grupy Edukacyjnej Milenium powitał wszystkich z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego i przekazał tegorocznym studentom serdecznie życzenia chęci do rozwoju i osiągnięcia nowych horyzontów naukowych jak i zawodowych.

Uwaga! Zmiana godzin pracy dziekanatu w GNIEŹNIE
wtorek, 24 września 2019, Rafał Wojtaszak

Uprzejmie informujemy wszystkich studentów oraz osoby zainteresowane studiami w GSW Milenium w Gnieźnie o zmianie godzin pracy dziekanatu.

Biblioteka GSW Milenium - godziny otwarcia.
środa, 18 września 2019, Rafał Wojtaszak

Serdecznie zapraszamy do naszej bilbioteki, mieszczącej się w budynku B.

Podczas zjazdów biblioteka będzie otwarta w godzinach 8-16 (w sobotę) oraz 8-14 (w niedzielę).
W poniedziałek i wtorek 8-16, a od środy do piątku 8-15.

 

 

 

 

 

 

Nowe studia dla pasjonatów kultury / rozmowa z dr. hab. prof. GSW Milenium Arminem Mikosem von Rohrscheidt
wtorek, 17 września 2019, Martyna Drągowska

Kultura, turystyka, historia oraz zarządzanie - już w październiku te wszystkie elementy połączą się jedną całość. W GSW Milenium rusza nowa specjalność studiów licencjackich - Zarządzanie dziedzictwem i zarządzanie w turystyce kulturowej. Dlaczego warto ją studiować, czego mozna się będzie nauczyć i dla kogo są to studia – o tym rozmawiamy z prof. GSW Milenium dr. hab. Arminem Mikosem von Rohrscheidt, twórcą nowej specjalności.

Zapraszamy do lektury wywiadu (klik)

Konferencja nt. neurodydaktyki za nami (VIDEO)
poniedziałek, 16 września 2019, Rafał Wojtaszak

Neurodydaktyka, czyli nauczanie przyjazne mózgowi, to bardzo silny trend edukacyjny ostatnich lat. W sobotę 14 września w auli GSW Milenium odbyła się konferencja naukowa „Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży”. Wzięło w niej udział 170 uczestników – nauczycieli i pedagogów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie świadomego rodzicielstwa.

Prof. Armin Mikos von Rohrscheidt w Latarni na Wenei
niedziela, 15 września 2019, Martyna Drągowska

30 sierpnia w gnieźnieńskim centrum kultury "Latarnia na Wenei" odbył się trzeci i ostatni w tym roku wykład plenerowy GSW Milenium. Dr hab. prof GSW Milenium Armin Mikos von Rohrscheidt wygłosił wykład pod tytułem "POLSKA „GRA O TRON”, czyli intrygujące dzieje dynastii Piastów (i co z tym dalej zrobić)". Rozmawialiśmy o fascynującej historii polskich władców i emocjonujących, mało znanych faktach z życia królów piastowskich. Nie zabrakło również dyskusji na temat zarządzania dziedzictwem piastowskim, Szlaku Piastowskim i wykorzystywaniu dziedzictwa w turystyce. Dziękujemy Wam za obecność!

Gniezno czytało „Katarynkę” Bolesława Prusa
wtorek, 10 września 2019, Rafał Wojtaszak

Kolejna edycja Nordowego Czytania przeszła już do historii. W sobotnie przedpołudnie w Starym Ratuszu gnieźnianinie czytali   „Katarynkę” Bolesława Prusa.  Fragmenty noweli zaprezentowane  były również przez osoby niewidome oraz niesłyszące.

GSW Milenium była również współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Dr Paulina Gołaska wygłosiła krótki wykład „Egalitaryzm sztuki czyli o twórczości osób z niepełnosprawnością. Zwróciła w nim uwagę na definiowanie pojęcia „niepełnosprawność”. Odniosła się w nim do treści „Katarynki” wskazując na odmienność postrzegania świata przez bohaterkę noweli i interakcji pana Tomasza.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, które zaangażowały się w organizację Narodowego Czytania.

Nadanie Medalu Komisji Edukacji Narodowej Panu Arturowi Pachali
wtorek, 3 września 2019, Rafał Wojtaszak

2 września br. podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Kolniczkach gmina Nowe Miasto n. Wartą nadano Medal Komisji Edukacji Narodowej Panu Arturowi Pachali, który objął również stanowisko dyrektora tamtejszej szkoły. Medal wręczył zastępca Wójta Pan Wiesław Schreiber, Sekretarz Gminy Pani Honorata Nawrocka oraz Kanclerz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium Pan Krzysztof Gawrecki. Nadanie medalu zbiegło się również z jubileuszem 25-lecia pracy nauczycielskiej Pana Artura, który jest także wykładowcą GSW Milenium. Serdecznie gratulujemy.

Co warto studiować? Poznaj nowe specjalności w GSW Milenium
poniedziałek, 2 września 2019, Martyna Drągowska

Pedagogika terapeutyczna, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Administracja publiczna czy Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem – to tylko niektóre z nowych propozycji, jakie będzie można studiować od października w Gnieźnie - w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium.