Aktualności

Gość


Aktualności


Studia podyplomowe - ostatnie wolne miejsca
środa, 5 września 2018, Natalia Jędrzejczak

STUDIA PODYPLOMOWE w GNIEŹNIE

Już w najbliższy piątek 7 września br. odbędą się zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych (rekrutacja zimowa) na specjalnościach:

  • zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  • zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami tańca, oraz
  • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika.

21-23 września br. zjazd dla specjalności (rekrutacja zimowa):

  • bibliotekoznastwo z informacją naukową
  • wiedza o społeczeństwie.

STUDIA PODYPLOMOWE w PILE:

28-29 września br. odbedą się zajęcia dla słuchaczy (rekrutacja zimowa) specjalności edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika.

Informujemy, że istnieje możliwość zapisania się na powyższe specjalności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych.

 

Nowa książka naszego wykładowcy!
czwartek, 23 sierpnia 2018, Natalia Jędrzejczak

Mamy przyjemność przedstawić nową publikację dr hab. Armina Mikos von Rohrscheidt prof. GSW Milenium, na temat coraz popularniejszej turystyki kulturowej.

KUP
➡ Zobacz SPIS TREŚCI

✅Turystyka kulturowa przeżywa dzisiaj widoczny renesans. Oprócz tradycyjnych form aktywności bardzo popularne stały się w ostatnich latach choćby ❗SPACERY MIEJSKIE, które pozwalają odkrywać tajemnice swojej okolicy. Coraz więcej osób interesuje się własnym otoczeniem i jego historią, nie tylko lokalną, lecz także regionalną.

Oferta studiów podyplomowych
czwartek, 9 sierpnia 2018, Natalia Jędrzejczak

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą studiów podyplomowych na rok akademicki 2018/2019

👉 Informator 2018/2019

📢 PROMOCJA! Przy zapisie do 31 sierpnia 2018 roku jednorazowo upust 100 zł na czesne*
*Upust obowiązuje przy dostarczeniu kompletu dokumentów do 31.08.2018 r.

Absolutorium 2017/2018 - Gniezno
sobota, 30 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W ostatnią sobotę czerwca (30.06.2018 r.) 150 studentów zakończyło studia licencjackie i magisterskie w GSW Milenium. W tym roku absolwentami uczelni zostali studenci 2 kierunków: zarządzanie oraz pedagogika.

Na kierunku Pedagogika – 75 absolwentów zakończyło naukę. Podczas Absolutorium najlepszym absolwentom wręczono Tarcze Herbowe Społeczności Akademickiej GSW Milenium (najwyższe odznaczenie uczelni), statuetki, listy gratulacyjne i dyplomy:

Absolutorium 2017/2018 - Wągrowiec
poniedziałek, 25 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W poniedziałek 25 czerwca 2018 r. 35 studentów zakończyło studia licencjackie na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu: na kierunku: zarządzanie oraz pedagogika.
Podczas Absolutorium sześciu  absolwentkom wręczono Tarcze Herbowe GSW Milenium (najwyższe odznaczenie uczelni):

KIERUNEK ZARZĄDZANIE

  1. Magda Katarzyna – wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce
  2. Ryńska Karolina – wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce

GSW Milenium na 1 miejscu
środa, 20 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W ciągu trzech tygodni na boisku orlik na os. K. Wielkiego rozgrywana była Szkolno–Akademicka Liga Piłki Nożnej. Patronat nad Ligą objął Kanclerz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium mgr Krzysztof Gawrecki, który ufundował okazały puchar i pamiątkowe medale. Celem rozgrywek, oprócz typowej rywalizacji sportowej, była integracja międzyszkolna.
Do zmagań przystąpiły dwie lokalne uczelnie oraz cztery zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak pokazały wyniki poszczególnych spotkań ostatecznego zwycięzcę wyłoniła dopiero ostatnia runda rozgrywek, a przysłowiową wisienką na torcie był mecz pomiędzy studentami PWSZ i GSW Milenium wygrany przez tych drugich 4:2 I to właśnie ten mecz zadecydował o końcowym sukcesie gospodarzy całej ligi.
Wyniki i końcowa tabela. O końcowej klasyfikacji w drugiej kolejności decydował stosunek bramek.

Galeria

WKU w GSW Milenium
poniedziałek, 18 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 16.06.2018 r. naszą uczelnię odwiedził mjr Sylwin Donart z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie. Celem wizyty było promowanie wojsk Obrony Terytorialnej. Major przedstawił  zasady, wymogi wstąpienia w szeregi wojsk oraz proces rekrutacji. Studenci dowiedzieli się także, że Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Służba w WOT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla Państwa i symboli narodowych, oraz – w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.
Okazuje się, iż  o przyjęcie do służby mogą się starać kobiety i mężczyźni, którzy nie pełnili wcześniej żadnej formy służby wojskowej, oraz rezerwiści. W tym roku planuje się przeszkolenie 450 ochotników. Oferta jest skierowana do polskich obywateli, niekaranych za przestępstwa umyślne, którzy mają wykształcenie minimum gimnazjalne i 18-55 lat. Dla ochotników na stanowiska podoficerskie i oficerskie górna granica wieku to 63 lata.
Galeria

V Góralski Piknik Rodzinny w Łopiennie
poniedziałek, 18 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 17.06.2018 r. odbył się V Góralski Piknik Rodzinny w Łopiennie, w którym udział wzięły członkinie Koła Pasjonat. Piknik zorganizowali: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie, Stowarzyszenie „Uśmiech Nadziei”, Szkoła Podstawowa w Łopiennie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łopiennie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łopiennie.
Program Pikniku:

Porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie podpisane!
czwartek, 14 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

Z radością informujemy, iż zawarte zostało kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium a Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Ma ono na celu rozwój dwustronnej współpracy obejmującej m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych oraz kulturalnych, ale także daje ono możliwość odbywania praktyk studenckich w Miejskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do aktywnego udziału w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez MOK, ale również realizowania własnych pomysłów w zakresie niniejszej współpracy.
Osoba do kontaktu: Anna Sołtys-Stawowa
anna.soltys-stawowa@milenium.edu.pl

Oferta pracy Żłobek i Przedszkole Razem Być
poniedziałek, 11 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

Oferta pracy dla Dyrektora, wychowawcy przedszkolnego i opiekunów.

Szczegóły tutaj

Partnerzy uczelni