Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

7 edycja Eurostudenta - dołącz do badania!
czwartek, 6 czerwca 2019, Rafał Wojtaszak

GSW Milenium bierze udział w największym europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów w formie ankiety internetowej – EUROSTUDENT. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych. Ankieta zajmie ok. 15 minut, dostępna jest do końca czerwca. Wypełnij jeszcze dzisiaj:

https://pbs.pl/eurostudent

Zapewniamy, że Twój głos będzie miał ogromne znaczenie dla rzetelności wyników i reprezentatywności badania, a tym samym dla porównywalności wyników Polski na tle innych krajów europejskich. Podziel się swoją historią i doświadczeniami!

 

 

Kurs - Animator czasu wolnego
środa, 5 czerwca 2019, Martyna Drągowska

2 czerwca na naszej Uczelni odbył się kurs na Animatora czasu wolnego, który poprowadziła Agnieszka Kaczmarczyk ze Stowarzyszenia Klanza. Uczestnicy kursu dowiedzieli się, jakie są podstawowe funkcje animacji czasu wolnego oraz poznali wiele zajęć praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej pracy. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na...

Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych 7 czerwca będzie nieczynny
poniedziałek, 3 czerwca 2019, Rafał Wojtaszak

Uprzejmie informujemy, iż dnia 7 czerwca br. Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych na ul. Okulickiego 3A będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy na ognisko integracyjne!
środa, 29 maja 2019, Martyna Drągowska

Samorząd Studencki GSW Milenium zaprasza na ognisko integracyjne.

Impreza odbędzie się 15 czerwca (sobota) w "Stajni Pod Wierzbami" w Jankówku pod Gnieznem.
Opłaty wynoszą: 15 zł/os. - studenci GSW Milenium, 30 zł/os. - osoby towarzyszące

Zapewniamy kiełbaski, kawę i herbatę, przejazd bryczką i muzykę.

ZAPISY do 10.06.2019 na adres daria.ciazynska@o2.pl
Nr konta do wpłat: 59 1020 4115 0000 9402 0200 2061

Akcja charytatywna Koła Naukowego Milenium Management na rzecz Fundacji Kot
środa, 29 maja 2019, Martyna Drągowska

Szkoła Podstawowa Milenium bierze udział w akcji charytatywnej „Zaproś koty na obiad” zorganizowanej na rzecz Fundacji Kot. Koło Naukowe Milenium Management wraz z jego opiekunem dr. Piotrem Odrakiewiczem w dniu 25.05.2019r. również włączyło się w tą zbiórkę. Jest to sukces kolejnej akcji charytatywnej Koła Milenium Management. Dziękujemy naszej społeczności akademickiej za wsparcie! Razem możemy więcej!

Studenci GSW Milenium odwiedzili Klub "Senior+" w Czerniejewie
środa, 29 maja 2019, Rafał Wojtaszak

 

"Sensem pracy pedagoga jest bycie Z LUDŹMI i DLA LUDZI...” W dniu 28 maja 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia terenowe z przedmiotu Pedagogika społeczna pod opieką dr Sylwii Jabłońskiej. Studenci GSW Milenium odwiedzili zaprzyjaźniony Klub "Senior+" w Czerniejewie. W ramach animacji społeczności lokalnych Studenci I. roku z kierunku pedagogika przygotowali szereg atrakcji: wspólną biesiadę, kącik z koktajlami witaminowymi, trening Zumby, salonik piękności, budkę fotograficzną, a szczególnym wydarzeniem były odwiedziny Maryli Rodowicz oraz Zespołu LIMID. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w nowym roku akademickim!

 

Pedagogika terapeutyczna - nowa specjalność w GSW Milenium (wywiad)
wtorek, 28 maja 2019, Martyna Drągowska

Już od października tego roku  w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium będzie można rozpocząć studia o specjalności „Pedagogika terapeutyczna” na kierunku Pedagogika. To studia niestacjonarne, umożliwiające połączenie edukacji z pracą zawodową. O tym, jakie możliwości dają te studia i czym się charakteryzują, rozmawiamy z dr Pauliną Gołaską, terapeutką, psychologiem, pedagogiem specjalnym i wykładowcą GSW Milenium.

Ognisko integracyjne w Wągrowcu
poniedziałek, 27 maja 2019, Martyna Drągowska

W sobotę 25 maja na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu w ramach Juwenaliów odbyło się tradycyjnie ognisko integracyjne. Był grill, konkursy, karaoke i tańce do późna.

Studia w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium to nie tylko wykłady, ćwiczenia i egzaminy ale i wspólny odpoczynek studentów i wykładowców na łonie natury.

Przypominamy że Rekrutacja na studia już trwa! Wejdź na www.studia.milenium.edu.pl

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Szkolenie "Dyskryminacja, mowa nienawiści i przemoc rówieśnicza" już za nami
niedziela, 26 maja 2019, Martyna Drągowska

18 maja w GSW Milenium odbyło się bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i pedagogów z cyklu "Moja Europa", organizowanego przez Stowarzyszenie Semper Avanti i Komisję Europejską. Szkolenie pod tytułem "Dyskryminacja, mowa nienawiści i przemoc rówieśnicza" obejmowało zagadneinia z narzędzi diagnozowania, reagowania i przeciwdziałania dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy rówieśniczej, występującej w szkole oraz w internecie, z uwzględnieniem tematyki antydyskryminacyjnej i równościowej, podstaw prawnych oraz informacji o organizacjach udzielających wsparcia w powyższym zakresie. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat.

Dziekujemy uczestnikom oraz prowadzącym za przybycie. 

Zobacz galerię zdjęć.

Kurs 1. pomocy - fotorelacja
sobota, 25 maja 2019, Martyna Drągowska

18 maja odbyło się szkolenie 1. pomocy. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny Dariusz Gapiński.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się co robić w przypadku zadławienia, padaczki, cukrzycy, omdlenia, zawału serca, udaru mózgu, ran itp.

Nauczyli się, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (tzw. „sztuczne oddychanie”)  i jak używać specjalnego defibrylatora (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED), który często jest umieszczany w miejscach publicznych np. w gablotach w supermarketach popularnych sieci. 

Kursanci trenowali również praktyczne udzielanie 1. pomocy na 3 fantomach (niemowlę, starsze dziecko i dorosły).

ZOBACZ FOTORELACJĘ