Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Szkoła dla Rodziców w Latarni na Wenei - zapraszamy!
wtorek, 6 sierpnia 2019, Martyna Drągowska

Zapraszamy na wykład plenerowy dr Agaty Woźniak. Spotkanie odbędzie się 16 sierpnia o g.18:00 w centrum kultury "Latarnia na Wenei" nad jeziorem Jelonek w Gnieźnie.

Królewski Festiwal Artystyczny "Gniezno pod żaglami"
poniedziałek, 15 lipca 2019, Martyna Drągowska

W miniony weekend nad gnieźnieńskimi jeziorami Winiary i Jelonek odbyła się iście morska impreza wchodząca w skład Królewskiego Festiwalu Artystycznego, który jest od kilku lat organizowany w pierwszej stolicy.Telekonferencja członków Pracowni Badań Pedagogicznych z kadrą Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki na Ukrainie
poniedziałek, 15 lipca 2019, Rafał Wojtaszak

Dnia 25 czerwca 2019 roku w siedzibie Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium odbyło się spotkanie w formie telekonferencji, dotyczące możliwości rozpoczęcia wspólnego projektu badawczo-naukowego z przedstawicielami kadry Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki na Ukrainie. Wzięli w nim udział członkowie Pracowni Badań Pedagogicznych w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium: dr Sylwia Jabłońska, dr Aneta Kokot i dr Anna Bęczkowska. Żytomierski Uniwersytet Państwowy reprezentowali: dr Tetiana Botsian, dr Wiktor Kyryczenko, dr Natalia Portnitskaya, dr Ksenia Gavrilovska i dr Sergiusz Rudnicki. Spotkanie sprzyjało zapoznaniu się kadry, wymianie doświadczeń oraz zainteresowań naukowych członków grupy.

Wykład dr Pauliny Gołaski w Latarni na Wenei
piątek, 12 lipca 2019, Martyna Drągowska

Słońce, jezioro, łąka i ważne tematy... W wakacje można spotkać nas również w letnim centrum kultury "Latarnia na Wenei" nad jeziorem Jelonek w Gnieźnie. W "tak pięknych okolicznikach przyrody" 11 lipca odbył się plenerowy wykład dr Pauliny Gołaski na temat budowania relacji z osobami z niepełnosprawnością. Wszystkim serdecznie dziękujemy Wam za obecność i już w sierprniu zapraszamy na kolejne spotkania w Latarni.

Awans naukowy doktora Daniela Budzenia
piątek, 5 lipca 2019, Martyna Drągowska

Jest nam niezmiernie miło poinformować i jednocześnie pogratulować w imieniu Władz GSW Milenium, iż wczoraj nasz wykładowca będący również Skarbnikiem Miasta Wągrowca, Daniel Budzeń, obronił pracę doktorską pt. „Zarządzanie długiem lokalnym na przykładzie miast na prawach powiatu”.

Jesteśmy zaszczyceni, że pracują z nami tak kompetentni specjaliści. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Panu Doktorowi profesury!

 

Niepełnosprawność know-how. Spotkanie z dr Pauliną Gołaską
środa, 3 lipca 2019, Martyna Drągowska

Zapraszamy na spotkanie z dr Paulina Gołaska. Spotkanie odbędzie się  11 lipca o g.18:00 w centrum kulturalnym "Latarnia na Wenei" nad jeziorem Jelonek w Gnieźnie.

Temat spotkania to "Mity o niepełnosprawności i spektrum autyzmu, czyli know-how w relacjach z osobami o odmiennym modelu rozwojowym".

Będziemy mówić o szkodliwych etykietach, partnerstwie i odkrywaniu mocnych stron w relacjach z osobami z niepełnosprawnością. Wstęp wolny.


Nowy dziekan Wydziału Nauk Społecznych
wtorek, 2 lipca 2019, Rafał Wojtaszak

Dr Tomasz Albiński z dniem 1. września 2019 roku zostanie nowym dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.  Pan dziekan w GSW Milenium jest wykładowcą od 2012 roku.

Absolutorium GSW Milenium
poniedziałek, 1 lipca 2019, Rafał Wojtaszak

W sobotę 29 czerwca odbyło się Absolutorium GSW Milenium, podczas którego absolwenci studiów licencjackich i magisterskich otrzymali dyplomy ukończenia studiów. W absolutorium udział wzięło 126 absolwentów pedagogiki i zarządzania. Podczas uroczystości wykładowcy oraz absolwenci GSW Milenium otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia.

Konkurs na bajkę terapeutyczną
niedziela, 30 czerwca 2019, Rafał Wojtaszak

Biblioteka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium ogłasza konkurs na bajkę terapeutyczną. Ma on charakter otwarty i adresowany jest do: studentów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, terapeutów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.

 

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Na prace czekamy do 16 września 2019 roku.

 

Szczegóły pod linkiem http://bit.ly/bibliotekaKonkurs

Zajęcia terenowe w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu
piątek, 28 czerwca 2019, Martyna Drągowska

W dniu 25 czerwca 2019 roku studentki I. roku studiów kierunku Pedagogika Wydziału Zamiejscowego GSW w Wągrowcu odwiedziły w ramach zajęć terenowych z przedmiotu Pedagogika społeczna Zakład Poprawczy w Poznaniu. Wraz z opiekunem, dr Sylwią Jabłońską, zwiedziły placówkę, spędziły czas z jej podopiecznymi i wymieniły doświadczenia z kadrą. Uczestnicy wyjazdu składają podziękowania Panu Dyrektorowi Michałowi Nowakowi za bezcenną lekcję misji i pasji!