Aktualności

Gość


Nasi wykładowcy to klucz do sukcesu studentów GSW Milenium
wtorek, 5 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej UMiG Skoki odbyła się prezentacja przewodnika turystycznego pt: Skoki i okolice na sześć sposobów, opracowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej oraz Urzędu Miasta i Gminy pod redakcją dra hab. A. Mikosa von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium – znanego kulturoznawcy, historyka, praktyka i doświadczonego nauczyciela akademickiego Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

Serdecznie gratulujemy.

Galeria

Zajęcia w Parku Miejskim w Gnieźnie
poniedziałek, 4 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W sobotę tj. 2 czerwca 2018 roku, grupa studentów II rok studiów licencjackich i studiów podyplomowych GSW Milenium,  realizowała zajęcia z przedmiotu: Edukacja przyrodnicza dziecka  wieku przedszkolnymi i wczesnoszkolnym w formie zajęć kontaktu z praktyką. Studenci wraz z prowadzącą ćwiczenia audytoryjne i  ćwiczenia konwersacyjne mgr Dorotą Piechota udali się w  do Parku Miejskiego im. Władysława  Andersa w Gnieźnie.  Tamże, w miejscu Atrium przeprowadzono wykład wprowadzający w zagadnienia strategii pracy na temat: Rola edukacji przyrodniczej realizowanej w środowisku naturalnym.

Oferta pracy kierownik biblioteki/bibliotekarz
wtorek, 29 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Odjazdowy Bibliotekarz 2018
niedziela, 27 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

To już 5. edycja Odjazdowego Bibliotekarza organizowanego w Gnieźnie przez Instytut Kultury Europejskiej UAM, Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną oraz Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium. Tym razem trasa dla zaawansowanych rowerzystów wiodła z Gniezna do Powidza i z powrotem. Jak co roku frekwencja dopisywała, a na miłośników książek i rowerów czekało wiele atrakcji. W przerwie, na trasie rajdu odbył się konkurs na szybkie przeczytanie wiersza z tomiku „Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy” Małgorzaty Strzałkowskiej. Natomiast na mecie można było zregenerować siły częstując się przygotowanym posiłkiem, a później przejrzeć ofertę bookcrossingu.
Serdecznie dziękujemy sponsorom: pani Paulinie Hennig-Klosce posłance na Sejm RP, panu Zbigniewowi Dolacie posłowi na Sejm RP, panu Pawłowi Arndtowi posłowi na Sejm RP, panu Robertowi Gawłowi senatorowi RP oraz Piekarnio-Cukierni „Familijnej” Fałkowo, a także panu Jakubowi Gwitowi wójtowi Gminy Powidz za gościnę.
Dziękujemy również rowerzystom za atmosferę, którą tworzą.

Galeria

Bezpłatne szkolenia
piątek, 25 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gnieźnie zaprasza na bezpłatne szkolenia

Konferencja „Pasje zawodowe – budowanie pozytywnego wizerunku szkół branżowych”
środa, 23 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 22.05.2018r. w Poznaniu odbyła się konferencja „Pasje zawodowe – budowanie pozytywnego wizerunku szkół branżowych” zorganizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu pod honorowym patronatem pana Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele: Jednostek Samorządu Terytorialnego, Izb Rzemieślniczych, Cechów, Przedsiębiorców, Szkół podstawowych i branżowych z Wielkopolski. Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium reprezentowali: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Anna Knocińska oraz Rektor dr Hubert Paluch z wystąpieniem nt. „Pasja w pakiecie z dyplomem”.

Galeria
Program

(źródło: www.cwrkdiz.poznan.pl)

Ognisko integracyjne na WZ GSW Milenium
niedziela, 20 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Studia w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium to nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale i wspólny odpoczynek. Ognisko integracyjne 2018 już za nami…

Galeria

Oferta pracy
piątek, 18 maja 2018, Natalia Jędrzejczak
VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności profilaktyki, resocjalizacji i readaptacji społecznej”
środa, 16 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniach 14-15 maja 2018 roku w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności profilaktyki, resocjalizacji i readaptacji społecznej” nt. Kapitału i deficytu pedagogiki wsparcia społecznego. Od wykluczenia do integracji.  Jednym z głównych organizatorów była Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium. Patronat nad konferencją sprawował Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Konferencję otworzyli przedstawiciele władz uczelni - organizatorów: dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium - Rektor GSW Milenium, dr Anna Knocińska - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych GSW Milenium, prof. zw. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk - Rektor WWSSE w Środzie Wlkp. oraz doc. dr Przemysław Frąckowiak - Prorektor WWSSE w Środzie Wlkp.
Wystąpili również zaproszeni goście: Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz oraz Senator RP – Robert Gaweł.
Obrady rozpoczęły sesje plenarne, podczas których omawiane były m.in. zagadnienia związane z pedagogiką wsparcia społecznego.

Po zakończeniu sesji plenarnych uczestnicy brali udział w pięciu sesjach panelowych. Podczas sesji omówione zostały zagadnienia związane z: interdyscyplinarnymi kontekstami problemów społecznych w cyklu życia człowieka, kapitałem i deficytem polskiego systemu resocjalizacji, starością jako przedmiotem społecznej troski - założenia a realia systemu wsparcia osób w podeszłym wieku, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - praca na zasobach uczniów, rodziny i szkoły oraz z działalnością organizacji studenckich jako inwestycji w rozwój kapitału społecznego.

Uczelniane organizacje studenckie jakie wzięły udział w konferencji oraz wystąpiły podczas panelu nr 5 to m.in.: przedstawiciele Samorządu Studenckiego GSW Milenium, Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat” GSW Milenium, Koła Naukowego Baby Start GSW Milenium, Koła Naukowego Resocjalizacji US, Koła Młodych Pedagogów PWSZ we Włocławku czy też Koła Naukowego Absolwentów Pedagogiki WWSSE w Środzie Wlkp.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy wzięli udział w warsztatach szkoleniowych, odrębnie certyfikowanych. Tematyka warsztatów była związana z pracą z rodzicami w poradnictwie krótkoterminowym, odpowiedzialnością prawną i społeczną pedagoga, mobbingiem – zagrożeniem życia zawodowego, komunikacją bez granic – czyli integracją przez komunikację, autyzmem relacyjnym czy też z osobami dotkniętymi problemem uzależnienia.

Ponadto podczas konferencji miała miejsce wystawa fotografii Waldemara Stube pt. „Codzienność”. Zdjęcia powstały w Zakładzie Karnym w Gębarzewie, które otrzymały  wyróżnienie National Geographic w kategorii Fotoreportaż.

Konferencja została zorganizowana przez: Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium, Wielkopolską Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Środzie Wielkopolskiej, Pracownię Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, Uniwersytet Zielonogórski oraz Global Partnership Management Institute (Kanada/USA).

Zapraszamy na fotorelację

www.konferencja.milenium.edu.pl

Wystawa fotografii Waldemara Stube pt. "Codzienność"
środa, 16 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Na wystawę fotografii Waldemara Stube pt. "Codzienność" do BIBLIOTEKI zapraszamy.
Zdjęcia powstały w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

Autor: Waldemar Stube, urodzony w 1982 r., z wykształcenia pedagog.
Wraz z bratem stworzyli studio fotograficzne Fotostube w Gnieźnie.
Laureat Grand Press Photo, WKF National Geographic, Monochrome Photography Awards, Wielkopolska Press Photo.
Od 7 lat prowadzi audycję fotograficzną Zoom na antenie Radia Plus Gniezno. Wykładał fotografię w IKE UAM w Gnieźnie.
Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Szczęśliwy mąż. Szczęśliwy ojciec Julii i Tymoteusza.
Fotografia daje mu dystans do rzeczywistości. Przed każdą sesją lubi wypić filiżankę kawy z modelem i porozmawiać z nim o fotografii, filmie, danej chwili…
Pasjonat kina. Niekwestionowany szczęściarz życiowy.