Działalność naukowa

Działalność naukowa

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium poza bogatą działalnością dydaktyczną, może się też pochwalić nie mniej bogatą działalnością naukową. Owa działalność nie ogranicza się jedynie do prowadzenia badań naukowych, ale zawiera w sobie również publikację wydawnictw oraz organizację licznych konferencji, sesji i seminariów ściągających do Gniezna ludzi nauki i kultury z całego kraju.

Każdy z wydziałów, nie wyłączając przy tym biblioteki GSW Milenium aktywnie wpisuje się w naukową promocję Gniezna, dzięki czemu nasze miasto staje się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem na uniwersyteckiej mapie Polski.

Dzięki zaangażowaniu i pracy naszych dziekanów, wykładowców, a także studentów, mogliśmy być organizatorami i współorganizatorami następujących wydarzeń naukowych:

21.06.2012

Myślenia w szkole ciąg dalszy - konferencja i warsztaty

31.05.2012

Kapitał intelektualny szkół wyższych - międzynarodowa konferencja

21-24.05.2012

Komunikacja – wychowanie – kształcenie – wielokulturowość – międzykulturowość. Kompetencja komunikacyjna do porozumienia w warunkach wielokulturowości i międzykulturowości - międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu Komunikowanie społeczne w edukacji – XI spotkanie

20.04.2012 Teoretyczne i praktyczne przestrzenie resocjalizacji i pracy socjalnej - seminarium naukowe
28.09.2011 Europa Środkowa i Wschodnia na szlakach tradycji kultury - konferencja naukowa
06.05.2011 Instytucje profilaktyki, resocjalizacji i pomocy społecznej w procesie zapobiegania wykluczeniu społecznemu – konferencja naukowa
03.12.2010 Animacja tradycyjnych społeczeństw i zbiorowości. Ku emancypacji społecznej i aktywizacji społeczności lokalnej - konferencja naukowa
23.01.2010 Socjoterapia jako forma wspierania rozwoju rodziny. Z doświadczeń miejskich świetlic socjoterapeutycznych w Gnieźnie - konferencja szkoleniowa
11.05.2009 Szkoła wyższa wobec społecznych problemów współczesnej Polski - seminarium naukowe
21-23.04.2009 Współczesne formy turystyki kulturowej - konferencja naukowa
05.12.2008 Pamięć niech trwa. 90. Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 – seminarium popularnonaukowe
23.10.2008 Polacy wobec wielości kultur. Wczoraj, dziś, jutro - konferencja naukowa
26.09.2008 Promocja zdrowia w teorii i praktyce społecznej - seminarium naukowe
10.05.2007 Dziecko i dzieciństwo. W kręgu pytań i poszukiwań teoretyczno-badawczych - konferencja naukowa
18.04.2007 Nauka dla praktyki - seminarium naukowe
30.11.2006 Nauka dla praktyki - seminarium naukowe
22.11.2006 Europa środka - w poszukiwaniu kulturowej tożsamości - konferencja naukowa

Ponadto uczelnia Milenium angażuje się w wiele ciekawych badań naukowych, których wyniki dają pogląd na najistotniejsze problemy współczesności. Dotąd zrealizowano następujące projekty badawcze:

• Perspektyw rozwoju zawodowego szkolnictwa wyższego
  • Metody i narzędzia komunikacji marketingowej
  • Konkurencyjności uczelni zawodowych w Polsce
  • Marketing partnerski wśród firm na terenie Wielkopolski
  • Kultury organizacyjna GWSHM „Milenium”
  • Wykorzystanie Internetu w działalności marketingowej niepublicznych uczelni w Polsce
  • Popularność szkół wyższych w Gnieźnie, badania przeprowadzone przez studentów Wydziału Zarządzania i Marketingu zrzeszonych w kole naukowych reSearch
  • Badanie naukowe na pełnej populacji studentów Wydziału Zarządzania i Marketingu dotyczące poziomu wykształcenia w ich rodzinach
  • Badania prowadzone na zlecenie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, dotyczące wizerunku tego podmiotu

W ramach działalności naukowo-badawczej GSW Milenium wydaje także publikacje naukowe, które stanowią ogromny wkład placówki w ogólnopolski rozwój literatury tematycznej, głównie z zakresu zarządzania, marketingu, pedagogiki, turystyki i kulturoznawstwa. Nakładem wydawnictwa uczelni ukazały się dotąd następujące pozycje bibliograficzne:

Uczelnia Milenium jest także zaangażowana w szereg inicjatyw podejmowanych przez pozostałe instytucje naukowe, kulturalne czy samorządowe Gniezna i Wągrowca. Jako współorganizator lub uczestnik bierzemy także udział w wielu cyklicznych imprezach, takich jak Dzień Bibliotek i Ruchu Wydawniczego, Nocne Zwiedzanie Gniezna, Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury, Przegląd Piosenki Poetyckiej.

Jesteśmy przekonani, że z każdym kolejnym rokiem akademickim dorobek naukowo-badawczy uczelni będzie się sukcesywnie powiększał, o co niewątpliwie zadba wykwalifikowana karda wraz z rzeszą zdolnych i ambitnych studentów.

Działalność naukowa poszczególnych jednostek GSW Milenium:

Wydział Nauk Społecznych:

Kierunek Pedagogika