Gość


Aktualności


Wycieczka dydaktyczna do Poznania
niedziela, 21 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

W sobotę 20 maja 2017r. studenci pierwszego roku kierunku zarządzanie Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu GSW Milenium pod opieką magistra Krzysztofa Celki mieli możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem dwóch potężnych wielkopolskich marek: Lechem Poznań i Browarem Lech Kompanii Piwowarskiej. Uczestnicy wyjazdu dydaktycznego poznali infrastrukturę i zasady funkcjonowania popularnego "Kolejorza". Dowiedzieliśmy się również wiele ciekawostek na temat współpracy klubu z biznesem. Zwiedzanie browaru z kolei odbyło się w ramach nocy muzeów. Dzięki temu studenci mogli zobaczyć miejsca niedostępne dla zwiedzających przez resztę roku. Na koniec miała miejsce degustacja złotego trunku, a bliźniacze grupy z Wągrowca i Gniezna miały okazję nieco bliżej się poznać.

Galeria

 

Praca KWESTURY podczas zjazdu
piątek, 19 maja 2017, Anna Romanowska

W dniu 20 maja 2017 (sobota) kwestura czynna w godz. 8:00-13:00

za ewentualne utrudnienia przepraszamy

Dobre praktyki - czyli wspólne działania na rzecz resocjalizacji osób osadzonych
środa, 17 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

Wykładowca Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium mgr Anna Hedrych-Stanisławska (Straż Miejska Września, Pracownia Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej) na zaproszenie Zakładu Karnego w Gębarzewie, uczestniczyła w spotkaniu zapoznawczym, z rzecznikami prasowymi instytucji samorządowych oraz służb mundurowych na stale współpracujących z ww. jednostką. Wspólnie, z nowym rzecznikiem prasowym dyrektora zakładu karnego por. Krystianem Rynarzewskim, omówiono aktualne wydarzenia wynikające z zaangażowania osób skazanych w pracę społeczną na rzecz miasta Września. Wyznaczono zasadę „dobrych praktyk” we wzajemnej relacji i rozpowszechniania idei pracy społecznej poprzez media wśród lokalnej społeczności. Spotkanie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem zakładu karnego, w tym nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Straż Miejska we Wrześni, w której na co dzień pracuje mgr Anna Hedrych-Stanisławska, od 2006 r. prowadzi systematyczną współpracę z gębarzewskim zakładem karnym. W chwili obecnej na rzecz miasta Wrześni, w zieleni miejskiej, na stałe podejmuje pracę społeczną ośmiu skazanych. Obopólna współpraca tych dwóch instytucji przekłada się na wiedzę dostarczaną studentom Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, którzy nie tylko mogą przyswoić teoretyczne jej podstawy, ale przede wszystkim w rzeczywistości dotykają działalności praktycznej, z której mogą skorzystać w swojej już pracy zawodowej. 

Kształcenie nauczycieli - wyzwania i perspektywy
wtorek, 16 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniu 15 maja 2017r. w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Kształcenie nauczycieli - wyzwania i perspektywy” zorganizowana przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.  Konferencja była poświęcona m.in. próbie wypracowania standardów jakości kształcenia nauczycieli. Miała miejsce również wspólna debata w ramach „Forum dyskusyjnego”. Przedmiotem dyskusji będą następujące problemy: definiowanie kwalifikacji pedagogicznych, a nauczycielskich, kształcenie nauczycieli na kierunkach pedagogicznych, kształcenie na kierunkach ze specjalnością nauczycielską, kształcenie nauczycieli języków obcych, problem praktyk zawodowych, kształcenie nauczycieli zawodu, doskonalenie nauczycieli. W konferencji wzięła udział dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr Anna Knocińska.

 

Wyjazd studyjno-dydaktyczny do Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach
piątek, 12 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniach 11.05-12.05.2017r. odbył się wyjazd studyjno-dydaktyczny do Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin k/Warszawy ze studentami pedagogiki I i II stopnia Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium. Celem wyjazdu było zapoznanie studentów ze specyfiką miejsca jakimi są Laski.  Poznaliśmy ideę jaka przyświeca Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi, która jest organizacją pożytku publicznego i ma na celu otaczanie osób ociemniałych, niewidomych i słabowidzących wszechstronną opieką. Uczy, wychowuje, rehabilituje i pomaga odnaleźć się w świecie. Zapewnia także opiekę duchową i religijną. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi zostało założone przez Matkę Elżbietę Różę Czacką. 

Studia podyplomowe w Gnieźnie - uruchomione specjalności
czwartek, 11 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Dylematy badań naukowych w różnych dziedzinach nauki”
czwartek, 11 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniu 9 maja 2017 r. w Katowicach odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Dylematy badań naukowych w różnych dziedzinach nauki”. W konferencji reprezentowały naszą uczelnię dr Anna Bęczkowska oraz dr Agnieszka Kańczukowska-Stadnik, które podczas sesji Badania naukowe w naukach ekonomicznych wygłosiły referat pt. Dylematy badań naukowych w naukach społeczno-ekonomicznych oraz były w Radzie Naukowej konferencji.

program

certyfikat dr Anna Beczkowska

certyfikat dr Agnieszka Kańczukowska-Stadnik

Odjazdowy Bibliotekarz 2017
poniedziałek, 8 maja 2017, Natalia Jędrzejczak

Szanowni Państwo, w ramach ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa zapraszamy na rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz". W tym roku wybieramy się do Trzemeszna.
Zbiórka tradycyjnie na Rynku w Gnieźnie o godz. 9:30. Łącznie do przejechania będzie około 45 km.
W Trzemesznie będziemy mieli możliwość wejścia do podziemi Bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Oprócz tego dla każdego uczestnika przewidziany jest posiłek (zupa grochowa z wkładką) oraz inne samkołyki. Dla chętnych: malowanie twarzy, teatrzyk kamishibai, wymiana książek.
Zgłoszenia przyjmujemy do 18 maja. Regulamin
 
 
0001_800

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej
niedziela, 30 kwietnia 2017, Anna Romanowska

Gramy z cukrzycą

W dnich 28-30 kwietnia 2017 roku odbyły się I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej. Nasze Gniezno stało się stolicą piłki nożnej dla 23 drużyn, w których zagrało ponad 200 zawodników. Promowano aktywny styl życia i zachęcano przykładem do aktywności fizycznej wszystkie osoby z cukrzycą. Hasłem przewodnim turnieju było "kopnij cukrzycę" tzn. pokaż, że mając cukrzycę zagrasz o Mistrzostwo Polski.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz. 

Organizatorzy:
- Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 
- Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
- Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
- Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej 

Zapraszamy na www.kopnijcukrzyce.pl oraz do przeczytania raportu z Mistrzostw

Galeria - Ceremonia otwarcia

Wyniki

Artykuł (Gnieźnieński Tydzień, 5.05.2017, str. 19)

Funkcjonowanie Uczelni w okresie świątecznym (weekend majowy)
piątek, 28 kwietnia 2017, Anna Romanowska
Funkcjonowanie Uczelni w okresie świątecznym (Weekend Majowy):

1-3 maja 2017 – nieczynne:

  • Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych
  • Dziekanat Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu
  • Biblioteka
  • Rektorat
  • Kwestura
  • Dział IT

 1-7 maja – nieczynne:

  • Dziekanat Studiów Podyplomowych
  • Dział Marketingu i Informacji

Za ewentualne utrudnienia  przepraszamy.

Partnerzy uczelni