Gość


Aktualności


Zajęcia w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu
czwartek, 27 października 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniach 22 i 26 października 2016r. w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu odbyły się zajęcia dydaktyczne dla studentów III roku, kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja i bezpieczeństwo w środowisku lokalnym w ramach przedmiotu: Warsztat metodyczny wychowawcy.

Nowe władze KRZaSP - Kadencja 2016-2020
wtorek, 25 października 2016, Tomasz Chełek

Z ogromną przyjemnością  informujemy, że na  XXI Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich odbywającym się w Warszawie prof. zw. dr hab. Waldemar Tłokiński, Rektor Ateneum-Szkoły Wyższej w Gdańsku, został ponownie wybrany Przewodniczącym KRZaSP na kadencję  2016-2020. 

Pełnomocnikiem Prezydium ds. Kontaktów Zewnętrznych oraz Członkiem Prezydium KRZASP został Rektor GSW Milenium - dr Hubert Paluch. Skarbnikiem KRZASP - dr Piotr Rzepczyński - nauczyciel akademicki GSW Milenium. Nasza uczelnia jest niepubliczną szkołą wyższą z Wielkopolski, która posiada swoich przedstawicieli w składzie Prezydium KRZASP. 

W imieniu społeczności akademickiej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Spotkanie z Przewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Jerzym Woźnickim
piątek, 21 października 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniu 21.10.2016 r. w siedzibie Collegium Da Vinci w Poznaniu odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Jerzym Woźnickim. Podczas spotkania przeprowadzona została dyskusja na temat propozycji zmian legislacyjnych w prawie o szkolnictwie wyższym.
W spotkaniu udział wzięła dr Anna Knocińska.
program spotkania

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, poszukuje wolontariuszy do pomocy dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych.
poniedziałek, 17 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Jeśli masz czas wolny, lubisz pracę z dziećmi, chętnie pomagasz innym i jesteś otwarty na nowe doświadczenia, zgłoś się do nas.

W ramach prowadzonego wolontariatu oczekujemy od wolontariuszy wsparcia rodzin zastępczych w następujących zadaniach: 

Pomoc dzieciom

  • w odrabianiu zadań domowych
  • w nauce czytania i pisania
  • w nauce języków obcych
  • w organizowaniu czasu wolnego i  rozwoju zainteresowań 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Zespołem ds. Pieczy Zastępczej, tel. 61-424-07-99 lub osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 9/10.

 

Magiczny student
poniedziałek, 17 października 2016, Tomasz Chełek

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium to miejsce, w którym można spotkać wielu ciekawych ludzi. Mamy tu na myśli nie tylko naszych posiadających bogate doświadczenie zawodowe i przeróżne zainteresowania wykładowców, ale również naszych studentów. Wywiad z jedną z takich osób; studentem pierwszego roku studiów na kierunku zarządzanie, Arkiem Gwizdałą, uczestnikiem programu Mam Talent przedstawiamy poniżej:  

GSW Milenium.: Co sprawiło, że zainteresowałeś się bańkami?

Arek Gwizdała: Od najmłodszych lat pasjonowałem się sztuką artystyczną; teatrem, kinem i przede wszystkim sztuką cyrkową. Nigdy nie myślałem jednak aby zajmować się w przyszłości bańkami mydlanymi. To był przypadek; przeglądałem filmiki różnych zagranicznych artystów w internecie i natrafiłem na nietypowy pokaz baniek mydlanych tzw. Bubble show/ bubble art. Następnie były miesiące spędzone przed laptopem, na poszukiwaniu receptury płynu, testowaniu, przygotowywaniu rekwizytów, z którymi był olbrzymi problem i tak metodą prób i błędów udało się stworzyć magiczny pokaz baniek mydlanych. Sądzę, że był to rewelacyjny pomysł; o ile wiem, byłem pierwszą osobą w kraju która wykonywała takiego typu pokazy.

German-Polish Platform: on the Road to innovative Europe
wtorek, 11 października 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniu 11 października 2016 roku w Poznaniu odbyła się konferencja: „German-Polish Platform: on the Road to innovative Europe” zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Federalnym Ministerstwem Edukacji i Badań Naukowych oraz wsparciu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konferencji było pogłębienie dialogu między przedstawicielami sektorów polskiej i niemieckiej nauki, administracji, biznesu. W konferencji uczestniczył dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium oraz dr Peter Odrakiewicz. 
program konferencji
zdjęcia    

Zapraszamy na wykład z dr Anną Kostiukow - specjalistką z zakresu zdrowego żywienia
piątek, 7 października 2016, Natalia Jędrzejczak

 

GSW Milenium została Sponsorem Strategicznym Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości.
czwartek, 6 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Dnia 11.11.2016 roku w pierwszej stolicy Polski po raz drugi odbędzie się Gnieźnieński Bieg Niepodległości na 11 km. 

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium została Sponsorem Strategicznym biegu !!!

Zapraszamy do wzięcia udziału. Zapisz się.

 

Oferta stażu dla studentów
czwartek, 6 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Firma Rabble, będąca jedną z największych platform marketingowych w Szwecji w centrum Sztokholmu poszukuje studentów, bądź absolwentów polskich uczelni, chętnych do odbycia stażu. Jest to doskonała możliwość zdobycia doświadczenia oraz zrobienia kariery w dziedzinie marketingu.
Oferty: 
stażysta specjalizujący się w księgowości internetowej
stażysta specjalizujący się w programowaniu stron internetowych
stażysta specjalizujący się w  SEO i marketingu.

Funkcjonowanie rektoratu
wtorek, 4 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Informujemy, że w dniach od 07.10. do 10.10.2016 r. rektorat będzie nieczynny. 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Partnerzy uczelni