NASZE SZKOŁY
Witaj Nieznajomy!
Zaloguj się
Nasze lokalizacje:
Gniezno
Polski >> Gniezno >> Kandydat >> Licencjat >> Aktualności
Aktualności
Dysleksja nie może być wymówką!
Opublikowano: Czwartek, 24 października 2013 Autor: Anna Woźniakowska Komentarzy: 0

Zakończył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2013. Przyswajanie zasad polskiej pisowni jest dość trudnym zadaniem dla ucznia. Najłatwiejszym sposobem jest uczenie przez zabawę, czyli wzbogacanie procesu nauczania ortografii przez stosowanie różnych ciekawych rozgrywek umysłowych.

Czytaj dalej >>
Dysleksja nie może być wymówką - inauguracja Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji
Opublikowano: Poniedziałek, 21 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Dysleksja nie może być wymówką – to hasło tegorocznego  Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który obchodzony jest po raz jedenasty. Dostrzegając wagę problemu Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gnieźnie oraz Biblioteka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium postanowiły w tym roku zainaugurować obchody tego Tygodnia w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim. Jest to także inauguracja współpracy tych trzech placówek oświatowych.

Czytaj dalej >>
Wiedzieć jak zostać zawodowcem przyszłości - spotkanie z Uczniami I LO w Gnieźnie
Opublikowano: Piątek, 18 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Jakie są prognozowane zawody przyszłości, jak obrać cele zawodowe i zbudować ścieżkę kariery zawodowej mogli dowiedzieć się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Podczas spotkania (18.10.2013r.), które poprowadziły wykładowczynie naszej uczelni Magdalena Ignaczak oraz Beata Zięba (również realizujące projekt Mikrobiznes na maksa) nie zabrakło pytań uczniów oraz wielu przykładów jak inni kształtowali swoje kariery zawodowe.

Czytaj dalej >>
Konwent Oświatowców Wielkopolskich z udziałem GSW Milenium
Opublikowano: Czwartek, 10 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Rektor GSW Milenium profesor Hubert Paluch w dniu 26 września 2013 r. uczestniczył w Konwencie Oświatowców Wielkopolskich w Wągrowcu. Podczas tego spotkania wygłosił wykład na temat: "Marketing usług edukacyjnych - uczeń klientem, szkoła przedsiębiorstwem”.

XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla
Opublikowano: Środa, 9 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Instytut Lecha Wałęsy zaprasza środowisko akademickie do udziału w XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbędzie się w dniach 21-23 października 2013 r. w Warszawie (po raz pierwszy w stolicy kraju Europy Środkowej). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie WWW, a rekrutacja odbywa się poprzez formularz.

Czytaj dalej >>
Zaproszenie na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 21-25.10.2013 r.
Opublikowano: Wtorek, 8 października 2013 Autor: Maja Braciszewska Komentarzy: 0

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gnieźnie i Biblioteka GSW Milenium zapraszają na  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji...

Czytaj dalej >>
Pedagogika, zarządzanie i turystyka i rekreacja na Wydziale Nauk Społecznych
Opublikowano: Wtorek, 1 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Z dniem 1 października 2013 roku nastąpiło połączenie Wydziału Pedagogiki, Wydziału Zarządzania i Marketingu oraz Wydziału Nauk o Kulturze i Turystyce w jeden Wydział Nauk Społecznych. Wydział ten prowadzi studia licencjackie i magisterskie na dotychczasowych kierunkach: pedagogika, zarządzanie oraz turystyka i rekreacja (tylko studia licencjackie).
Bez zmian organizacyjnych funkcjonuje Wydział Zamiejscowy w Wągrowcu (pedagogika oraz zarządzanie).

Czytaj dalej >>
Poznajmy nowe władze GSW Milenium
Opublikowano: Wtorek, 1 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Z dniem 1 października 2013 nowe władze uczelni oficjalnie objęły swoje stanowiska. Rektorem został dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium, a funkcję Dziekana Wydziału Nauk Społecznych pełni dr Anna Knocińska.

Czytaj dalej >>
Msze akademickie
Opublikowano: Wtorek, 1 października 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

Wraz z nowym rokiem akademickim wznowione zostały wieczorne msze święte w kościele pw. św. Jerzego w Gnieźnie.

Czytaj dalej >>
Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014
Opublikowano: Środa, 25 września 2013 Autor: Leszek Łukasik Komentarzy: 0

W Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium uroczyście zainaugurowano nowy, pełen zmian rok akademicki 2013/2014. Najważniejsza uczelniana uroczystość odbyła się w minioną sobotę (21 września 2013 r.) po raz pierwszy w nowej auli. Poprzedził ją przejazd odkrytym autobusem ulicami Gniezna oraz przemarsz sprzed pomnika świętego Wojciecha orszaku wykładowców i studentów.

Czytaj dalej >>
NAJLEPSZA UCZELNIA NIEPUBLICZNA W WIELKOPOLSCE